Instrukcja obsługi biuletynu

Struktura strony

Strona Biuletynu dzieli sie na następujące obszary:

  1. Nagłówek
    Zawiera logo powiatu, logo BIP, moduł wyszukujący, przycisk umożliwiający wydruk przeglądanej strony, odnośnik do strony głównej BIP (Strona główna BIP), dane teleadresowe Staroswtwa (Kontakt), mapę biuletynu oraz link do Portalu Powiatu Nowosądeckiego (strona www). 
  2. Obszar Menu (z lewej strony)
    Menu składasię z czterech grup: e-urząd, menu podmiotowe, menu przedmiotowe oraz informacje o BIP podzielonych na kilka działów tematycznych, związanych z udostępnianymi informacjami. Poszczególne działy opatrzone są nagłówkam. Odnośnikiem kierującym do wybieranej kategorii danego działu jest nazwa tej kategorii. Po wskazaniu kursorem myszy takiego odnośnika, kursor przyjmuje postać charakterystycznej dłoni a tło pod tekstem zmienia kolor na niebieski lub sam tekst zostaje podkreślony. Aby przejść do wskazanej kategorii należy wówczas przycisnąć lewy (komputery PC) przycisk myszy. 
  3. Obszar Informacyjny
    Miejsce wyświetlania treści artykułów. Niniejsza pomoc znajduje się właśnie w Obszarze Informacyjnym.

 

Wyszukiwarka
Poszukiwane hasło należy wpisać w pole i potwierdzić kliknięciem przycisku szukaj W odpowiedzi wyświetlona zostanie lista znalezionych artykułów, zawierających poszukiwane słowo lub wyrażenie.

 

Historia zmian
Rejestr zmian zawartości strony (jeśli zmiana nastąpiła) - informujący o tym jakich dokonano poprawek w jej treści lub o jakie informacje została uzupełniona (rejestr zmian pozwala na zapamiętanie wcześniejszych wersji dokumentu).
 
Korzystanie z załączników
Każdy załącznik opatrzony jest informacją o typie pliku, oraz jego nazwie. Po wybraniu odnośnika z hasłem "pobierz", przeglądarka pyta o sposób postepowania z plikiem (do wyboru wyświetl albo zapisz) - po wybraniu opcji "wyświetl" uruchomi się program skojarzony z danym typem plików - niezbędny do ich przeglądania (podobne zdarzenie będzie miało miejsce po zapisaniu pliku na dysku i nastepnie kliknięciu na ten plik).

 

 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza
W BIP-ie uruchomiona została Elektroniczna Skrzynka Podawcza. Za jej pośrednictwem można przesyłać wniosek – podanie zaopatrzony w podpis kwalifikowany, tą samą drogą można uzyskać odpowiedź, decyzję załatwiającą daną sprawę.

 


Stan realizacji sprawy

Na stronie internetowej BIP-u uruchomiona został moduł umożliwiający uzyskanie informacji o realizacji konkretnej sprawy.
Dostęp do informacji jest możliwy po wpisaniu sygnatury sprawy – loginu (nr nadanego przy wpływie  korespondencji w Kancelarii Administracyjnej) oraz hasła wygenerowanego przez System „Logito”.
Login i hasło Bip-u można uzyskać bezpośrednio w Kancelarii Administracyjnej, na stanowisku pracy w wydziale merytorycznym, w momencie przesłania pisma drogą elektroniczną (za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej) oraz po przesłaniu pisemnego wniosku do Starostwa.
 


 

redaktor: Bożena Dąbrowska
data publikacji: 2008-06-26 | 09:35
data ostatniej modyfikacji: 2017-03-27 | 13:18